Wydawnictwa

Inne umysły, serca i dłonie - antologia tekstów i ilustracji inspirowanych twórczością J.R.R. Tolkiena. Książka jest wyborem fanowskich tekstów literackich, opublikowanych w Bibliotece Minas Tirith oraz ilustracji polskich grafików. Wydana została przez nieoficjalne, fanowskie wydawnictwo “MumakiL Fandom PreSsss…”, a pomysł i jego realizacja miały miejsce w gronie zaprzyjaźnionych ludzi, których łączy pasja tolkienowskim legendarium.

Nad składem tekstów pracowałam od czerwca 2008 roku i po korekcie Miriel, pod koniec sierpnia książka powędrowała do drukarni. Kilka dni nerwowego oczekiwania i 2 września, w rocznicę śmierci Tolkiena, antologia ujrzała światło dzienne. Książka została przyjęta niezwykle ciepło i entuzjastycznie, o czym świadczą wypowiedzi w dyskusji na ten temat na Forum Hobbitonu.

Pracę nad książką wspominam bardzo miło. Wspaniale jest pracować z pasjonatami nad wspólnym dziełem, które ma namacalną, materialną postać - książkę, którą można wziąć do ręki niezależnie od tego, czy ma się dostęp do komputera i Internetu. Dla mnie to właśnie jest najważniejszym czynnikiem nobilitującym tradycyjną, drukowaną książkę. A ma ona 423 strony, wielkość formatu B5, środek wydrukowany jest w jednym kolorze, okładka jest tzw. full-color. Na okładce umieszczona jest ilustracja Basi Śliwińskiej “Vilvy” - Stworzenie Dwóch Drzew. Spis treści w formacie pdf znajduje się pod tym linkiem.

A teraz… kończymy prace nad drugim tomem Antologii i w ten sposób mamy nadzieję zamknąć jeden z większych projektów fanowskich. I cieszy mnie, że, pomimo różnych przeciwności losu i nie zawsze przychylnych opinii, nadal nam się chce i sprawia to radość :-)

Skomentuj